Парламентарни избори 2014
Бачев: На Македонија и требаат радикални промени PDF Печати Е-пошта
Среда, 23 . 04 . 2014

Претседателот на Народно движење за Македонија и Носител на листа на кандидати за пратеници во Изборна единица 1, проф. д-р Јанко Бачев, денеска, 23 април 2014 (среда) оствари средби со граѓани на Општина Центар и притоа даде изјава за медиумите.

Повеќе...
 
За радикални промени PDF Печати Е-пошта
Вторник, 22 . 04 . 2014

Почитувани граѓани,

Остануваат уште пет дена до изборите.

Повеќе...
 
Предизборна дебата на 24 ВЕСТИ: Бачев: На изборите и партии по нарачка PDF Печати Е-пошта
Четврток, 17 . 04 . 2014

Претседателот на НДМ, проф. д-р Јанко Бачев, вечерва на 16.04.2014 година беше гостин во предизборната дебата на Телевизија 24 ВЕСТИ со новинарот Боби Христов на која учествуваа и Билјана Јовановска -претседател на Партијата за економски промени 21 и Бранко Јаневски претседател на Социјалдемократската партија на Македонија. На дебата Бачев се осврна на програмските определби на НДМ, а зборуваше и за партиите кои по нарачка учествуваат на овие избори.

Повеќе...
 
Видео обраќање на Јанко Бачев PDF Печати Е-пошта
Недела, 13 . 04 . 2014

Почитувани граѓани,

Македонија е во медиумски мрак. На овие избори целосно сме бојкотирани од медиумите. Затоа, нашиот изборен флаер го дополнуваме со видео обраќањето на претседателот на НДМ, проф.д-р Јанко Бачев.

Повеќе...
 
Видео обраќање на Саше Ивановски - Политико PDF Печати Е-пошта
Четврток, 10 . 04 . 2014

Носителот на Листата на кандидати за пратеници во Изборната единица број 3, Саше Ивановски - Политико, преку видео обраќање побара подршка од граѓаните на парламентарните избори на 27 април.

Повеќе...
 
Саше Ивановски - Политико на МТВ PDF Печати Е-пошта
Четврток, 10 . 04 . 2014

Носителот на Листата на кандидати за пратеници во Изборната единица број 3, Саше Ивановски - Политико го презентираше на Македонската телевизија економскиот дел од изборната програма на Народно движење за Македонија.

Повеќе...
 
Претседателските кандидати го рушат дигнитетот на Македонија PDF Печати Е-пошта
Вторник, 08 . 04 . 2014

Народно движење за Македонија изразува длабоко жалење од фактот што кандидатите за претседател уште неизбрани почнаа да го рушат дигнитетот на Република Македонија и да ја девалвираат нејзината институционална политичка позиција.

Повеќе...
 
Претставени носителите на пратеничките листи PDF Печати Е-пошта
Среда, 02 . 04 . 2014

Почитувани,


Пред нас се уште едни едни парламентарни избори што ќе се одржат на 27 април.

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 Следно > Крај >>

Страница 1 од 2
Copyright © 2017. www.ndm.org.mk. Designed by Shape5.com