Локални избори 2013
Кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ бега од дебата! PDF Печати Е-пошта
Петок, 22 . 03 . 2013

Прес конференција, НДМ
Николчо Николовски, кандидат на НДМ за градоначалник на Општина Делчево
Делчево, 22.03.2013

Кандидатот на НДМ за градоначалник на Делчево, Николчо Николовски, денеска на 22.03.2013 одржа прес конференција во врска со нарушување на потпишаниот кодекс на однесување и неодржувањето на јавна дебата на градоначалничките кандидати.

Повеќе...
 
Граѓаните нека го изберат најдобриот кандидат! PDF Печати Е-пошта
Четврток, 21 . 03 . 2013

Прес конференција, НДМ
Николчо Николовски, кандидат на НДМ за градоначалник на Општина Делчево
Делчево, 21.03.2013 

Кандидатот за Градоначалник од редовите на Народно движење за Македонија за Општина Делчево, Николчо Николовски, денеска на 21.03.2013 одржа прес конференција на која ги повика граѓаните да ги  слушнат програмите на сите градоначалнички кандидати на дебатна емисија и самите да се уверат на за кого да гласат на локалните избори.

Повеќе...
 
Граѓаните да ги ценат личностите а не големината на политичките партии! PDF Печати Е-пошта
Среда, 20 . 03 . 2013

Тв гостување, НДМ
Драган Трајков, кандидат на НДМ за градоначалник на Општина Ново Село
Струмица, 20.03.2013 (среда) 

Кандидатот за Градоначалник на Општина Ново Село од редовите на Народно движење за Македонија, Драган Трајков, вечерва на 20.03.2013 година беше гостин во емисијата „Vis a Vis на Телевизија Вис Струмица на која ја претстави својата програма за локалните избори 2013.

Повеќе...
 
Реакција на НДМ:Провидни манипулации на новинарот Милошовски PDF Печати Е-пошта
Понеделник, 18 . 03 . 2013

Почитувани,

Во Изданието на „ФОКУС„ од 15 март 2013 година, во текстот под наслов „Наставничките дознале од весник дека се кандидирани за советници„ од авторот Зоран Милошевски се изнесени недокументирани невистини, клевети, лаги и политички дискредитации за Народно движење за Македонија.

Повеќе...
 
Граѓаните на Кавадарци и Росоман бараат локална власт во интерес на граѓаните PDF Печати Е-пошта
Петок, 15 . 03 . 2013

Изјава, НДМ
Гоце Јанков, носител на листа за советници за Општина Кавадарци
Атанас Стојанов, носител на листа за советници за Општина Росоман
Јанко Бачев, претседател на НДМ
Кавадарци, 15.03.2013 (недела)

Денес, петок 15.03.2013, во рамките на изборните активности на Народно движење за Македонија, изјави за КТВ телевизија дадоа носителите на листите за советници на НДМ за општините Кавадарци и Росоман, Гоце Јанков и Атанас Стојанов, како и претседателот на партијата д-р Јанко Бачев.

Повеќе...
 
Реакција на навредливите изјави на Мерсељ Биљали PDF Печати Е-пошта
Четврток, 14 . 03 . 2013

Реакција,НДМ
д-р Јанко Бачев, претседател на НДМ
Скопје, 14.03.2013 (четврток) 

Реакцијата е објавена во емисијата „Прес центар„ на АТВ телевизија и на порталот Мактел на кои уредник и водител е новинарот Саше Ивановски. Реакцијата на претседателот на НДМ проф.д-р Јанко Бачев можете да ја прочитате во продолжение.

Повеќе...
 
Претседателот на НДМ гостин во „Прес центар„ на АТВ PDF Печати Е-пошта
Среда, 13 . 03 . 2013

Претседателот на НДМ, д-р Јанко Бачев, вечерва на 13.03.2013 година (среда) заедно со Мерсељ Биљали и Димитар Мирчев беше гостин во емисијата „Прес центар„ со новинарот Саше Ивановски на АТВ телевизија.

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 Следно > Крај >>

Страница 1 од 3
Copyright © 2017. www.ndm.org.mk. Designed by Shape5.com