Интервју
Интервју на Бачев за Радио МАК ФМ Перт Австралија PDF Печати Е-пошта

Интервју, Народно движење за Македонија
проф. д-р Јанко Бачев, претседател на НДМ
Скопје, 11 јуни 2017

Претседателот на Народно движење за Македонија, проф. д-р Јанко Бачев денес (11.06.2017, недела) гостин во емисијата „Непокор“ на Македонското радио, Радио МАК ФМ од Перт Австралија со водителот Трајче Трајковски.
JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 
Бачев „Во Центар„ на Канал 5 телевизија PDF Печати Е-пошта

Претседателот на НДМ проф. д-р Јанко Бачев, на 09.04.2017 (недела) гостин во емисијата „Во Центар„ со Васко Ефтов на Телевизија Канал 5 на тема: „Косовоско сценарио во Македонија!?“

Повеќе...
 
Бачев за Гласот на народот: Албанија и Косово со сеалбанската платформа ни се закануваат со војна, Македонија да се обрати дo ООН PDF Печати Е-пошта

Изјава, Народно движење за Македонија
д-р Јанко Бачев, претседател на НДМ
Скопје, 30 март 2017

Претседателот на НДМ проф. д-р Јанко Бачев, денес (30.03.2017, четврток) во изјава за Програмата Гласот на народот со Слободан Томиќ на Радио Слободна Македонија рече:

Повеќе...
 
Бачев за Круг: Ако Иванов го крши уставот зошто СДСМ не покрене постапка? PDF Печати Е-пошта

Интервју, Народно движење за Македонија
проф. д-р Јанко Бачев, претседател на НДМ
Скопје, 29 март 2017

Претседателот на НДМ, проф. д-р Јанко Бачев денес (29.03.2017, среда) гостин во емисијата „Круг„ на Радио Слободна Македонија со новинарот Марјан Николовски.

Повеќе...
 
Интервју на Бачев за НАША ТВ PDF Печати Е-пошта

Интервју на претеседателот на НДМ проф. д-р Јанко Бачев, денес (сабота, 25.03.2017) на НАША ТВ со новинарката Марија Бразда.

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Страница 1 од 13
Copyright © 2017. www.ndm.org.mk. Designed by Shape5.com