Партија
Општински комитети

ОПШТИНСКИ КОМИТЕТ: ЦЕНТАР
Изборна единица
Претседател
Телефон
1 ВЛАДО МУРАТОВСКИ
070/ 26 87 86


ОПШТИНСКИ КОМИТЕТ: КИСЕЛА ВОДА
Изборна единица
Претседател Телефон
1 СЛОБОДАН БАЗЕРКОВСКИ
076/ 26 73 72



ОПШТИНСКИ КОМИТЕТ: МАКЕДОНСКИ БРОД
Изборна единица
Претседател
Телефон
1 МИРЕ ИЛИОСКИ
078/ 37 15 66


ОПШТИНСКИ КОМИТЕТ: ГОРЧЕ ПЕТРОВ
Изборна единица
Претседател Телефон
2 ЖАРКО СТОЈАНОВСКИ 072/ 24 60 80


ОПШТИНСКИ КОМИТЕТ: БУТЕЛ
Изборна единица
Претседател Телефон
2 СЛОБОДАН МИТЕСКИ 078/ 58 21 73


ОПШТИНСКИ КОМИТЕТ: ЧУЧЕР САНДЕВО
Изборна единица
Претседател
Телефон
2 ДРАГИ СЛАВКОВИЌ
071/ 80 91 71


ОПШТИНСКИ КОМИТЕТ: КУМАНОВО
Изборна единица
Претседател
Телефон
2 СИНИША ПЕТРОВСКИ
078/ 25 29 07


ОПШТИНСКИ КОМИТЕТ: СТАРО НАГОРИЧАНЕ
Изборна единица
Претседател Телефон
2 ДАРКО ЈОВАНОВСКИ
075/ 41 61 40


ОПШТИНСКИ КОМИТЕТ: ЛОЗОВО
Изборна единица
Претседател
Телефон
3 МИЛОРАД МИТАШЕВ
078/ 31 53 31


ОПШТИНСКИ КОМИТЕТ: ЗЕЛЕНИКОВО
Изборна единица
Претседател Телефон
3 ДАРКО ДИМИШКОВ
070/ 85 29 52


ОПШТИНСКИ КОМИТЕТ: СВЕТИ НИКОЛЕ
Изборна единица
Претседател
Телефон
3 ТОНИ ПЕТРОВ
070/ 85 29 52


ОПШТИНСКИ КОМИТЕТ: КАРБИНЦИ
Изборна единица
Претседател Телефон
3 ЉУПЧО ТРАЈКОВ
078/ 62 16 30


ОПШТИНСКИ КОМИТЕТ: ПРОБИШТИП
Изборна единица
Претседател Телефон
3 ДРАГАН БОГДАНОВ
075/ 88 33 50


ОПШТИНСКИ КОМИТЕТ: КРАТОВО
Изборна единица
Претседател Телефон
3 ЗОРАН МЛАДЕНОВСКИ 071/ 23 89 22


ОПШТИНСКИ КОМИТЕТ: ЧЕШИНОВО ОБЛЕШЕВО
Изборна единица
Претседател
Телефон
3 ЈОРДАНЧО ЛЕФКОВ
078/ 67 85 98


ОПШТИНСКИ КОМИТЕТ: ВИНИЦА
Изборна единица
Претседател Телефон
3 ЕФТИМ ЈОВАНОВСКИ
077/ 50 33 60


ОПШТИНСКИ КОМИТЕТ: МАКЕДОНСКА КАМЕНИЦА
Изборна единица
Претседател Телефон
3 АЛЕКСАНДАР СИМЕОНОВСКИ 078/ 66 34 89



ОПШТИНСКИ КОМИТЕТ: КОЧАНИ
Изборна единица
Претседател
Телефон
3 ДРАГИ ПАУНОВ 075/ 30 22 00

 

ОПШТИНСКИ КОМИТЕТ: ГРАДСКО
Изборна единица
Претседател
Телефон
3 САШКО ДИМОВ
075/ 35 73 25


ОПШТИНСКИ КОМИТЕТ: КРИВА ПАЛАНКА
Изборна единица
Претседател
Телефон
3 ДРАГИ АНГЕЛОВСКИ
077/ 89 20 91



ОПШТИНСКИ КОМИТЕТ: КОНЧЕ
Изборна единица
Претседател
Телефон
4 АНТОНИО ТАСЕВ
070/ 98 74 63


ОПШТИНСКИ КОМИТЕТ: СТРУМИЦА
Изборна единица
Претседател
Телефон
4 ПЕРО ТИМЧЕВ
070/ 60 76 92


ОПШТИНСКИ КОМИТЕТ: ВАЛАНДОВО
Изборна единица
Претседател
Телефон
4 СТОЈАН МАНОЛЕВ
070/ 65 98 68


ОПШТИНСКИ КОМИТЕТ: ГЕВГЕЛИЈА
Изборна единица
Претседател Телефон
4 АЛЕКСАНДАР Â СТАМКОВ 070/ 65 О1 05


ОПШТИНСКИ КОМИТЕТ: КАВАДАРЦИ
Изборна единица
Претседател
Телефон
4 ГОЦЕ ЈАНКОВ
078/ 20 68 53


ОПШТИНСКИ КОМИТЕТ: РОСОМАН
Изборна единица
Претседател
Телефон
4 АТАНАС СТОЈАНОВ
072/ 20 82 43


ОПШТИНСКИ КОМИТЕТ: ПРИЛЕП
Изборна единица
Претседател
Телефон
4 ГОЦЕ НАЈДОСКИ
077/ 70 62 23


ОПШТИНСКИ КОМИТЕТ: ДОЛНЕНИ
Изборна единица
Претседател Телефон
4  СЕАТ ТАРИЧ 
076/ 85 31 31



ОПШТИНСКИ КОМИТЕТ: МОГИЛА
Изборна единица
Претседател
Телефон
4 ЗОРАН ГУЛЕВСКИ
078/ 48 47 94


ОПШТИНСКИ КОМИТЕТ: БИТОЛА
Изборна единица
Претседател
Телефон
5 ЃОРГИ ВЕЛЈАНОВ 076/ 81 53 15


ОПШТИНСКИ КОМИТЕТ: КИЧЕВО
Изборна единица
Претседател
Телефон
5 ДАРКО ПОПОСКИ
071/ 90 40 32


ОПШТИНСКИ КОМИТЕТ: КРУШЕВО
Изборна единица
Претседател
Телефон
5 ЉУПЧО
075/ 69 24 15


ОПШТИНСКИ КОМИТЕТ: ЈЕГУНОВЦЕ
Изборна единица
Претседател
Телефон
6 ЖАРКО ЈАНЧЕВСКИ
078/ 24 36 75






  Newer:
Copyright © 2017. www.ndm.org.mk. Designed by Shape5.com