Бачев: Да го спречиме злото од ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ кое 27 години ја убвива Македонија PDF Печати Е-пошта

Изјава, Народно движење за Македонија
д-р Јанко Бачев, претседател на НДМ
Скопје, сабота, 2 септември 2017

Претседателот на НДМ проф. д-р Јанко Бачев денес, сабота, 2 септември 2017 се обрати на протестниот собир во организација на Граѓанското здружение „Тврдокорни„ со барање за аболиција на уставобранителите од настаните од 27 април во Собранието на Република Македонија.


Денешниот марш е собир за самоорганизирање за спротиставување на внатрешните предавства и надворешни напади и будење на македонскиот народ против продавањето на македонските национални интереси.


JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.


Медиуми:

МКД

Макфакс

Либертас

Мактел

Фокус

Мактел

Мета

Тајм


  Newer:
Copyright © 2018. www.ndm.org.mk. Designed by Shape5.com